Logo jóga a osobní rozvoj v Ústí nad Labem
Štěstí hledej především v sobě.

Kdo jsem?

Nela, těší mě

Mé jméno je Nela a miluju klid. To ticho, které se skrývá uvnitř nás, to přirozené bytí. Ale že je někdy těžké ho objevit.

Jsem certifikovanou lektorkou jógy (RYT 200), terapeutkou, masérkou, průvodkyní a hlavně nadšenkyní jógy, vnitřního klidu, meditace a pochopení. Józe, jakožto životnímu stylu, se věnuji již několik let. Není pro mě jen cvičením a ásanami na podložce. Jóga pro mě představuje zejména napojení se na sebe sama a poznání „Kdo vlastně jsem?“

Někdy dumání nad tím, kdo vlastně jsem, přinese spoustu dalších otázek, spoustu protikladů a rozporů. Někdy se cesta ukáže sama, jindy ne. Tak jako ve světě potkáváme často protiklad ano-ne (nebo také jo-ne), je i spojení mého jména s jógou jo-ne, tedy JOga-NEla.

 V józe jsem našla vnitřní klid, harmonii, energii a protažení celého těla. Objevila jsem hranice své i svého těla a zjištění, že nic není jen tak. Totéž předávám dál. Přála bych si, aby každý měl možnost poznat, jak je uvnitř sebe krásný a silný, díky relaxacím a meditacím mít prostor na sebe, na své vnitřní ticho (někdy šum). 

Cílem jógy v ásanách je najít spojení těla, ducha, vnitřního klidu a spokojenosti. Zastavit se v ásaně tak, aby mi byla pohodlná, dovolila mi procítit, co procítit mám a uvolnit to, co uvolnit můžu. :o)

20230507 104738 Spokojenamysl.cz

V kostce o mém vzdělání

Inženýrka tehnička, která už od mala miluje psychologii a sebevzdělání a postupně se k ní vrací skrze kurzy, vzdělání a hlavně praxi – rozhovory se svými jogínkami. Tak to jsem já. Pokud bych se měla dál onálepkovat, jsem také certifikovanou koučkou,  masérkou (ale tady cítím, že ještě není ta pravá chvíle se tudy vydat) a také terapeutkou. 

Co se jógy týče, vystudovala jsem kurz MŠMT, lektorský kurz schválený Yoga Alliance (RYT200), Hormonální jógovou terapii dle Dinah Rodrigues a kurz těhotenské jógy pro lektory. 

Dále se věnuji rozvíjení sebe sama skrze psychologii. Jsem certifikovanou koučkou (průvodkyní) a brzy i regresní terapeutkou. Postupně jsem zjistila, že o certifikátech to ale není a ne vždy najdete na své cestě kvalitní vzdělání, bohužel. 

Čerpám zejména z knih, videí, rozhovorů a největší uvědomění a aha momenty stále přicházejí někde zevnitř. 🙂

Čím se zabývám ve volném čase?

V hlavě mi to stále šrotuje, jsem duše praktická, vůdčí, miluju spravedlnost a zejména řád a pravidla. Mou slabostí je lenost a odjakživa jsem spíš bordelář – ale neboj, ve všem je systém a co hledám, to vždycky najdu. 😀

Miluju rukodělné tvoření rozličného druhu, zejména šití. Mohu se pochlubit vlastnoručně šitými kabelkami, peněženkami, barefoot balerínami a botami, podprsenkami, dětskými hrami, oblečením, no je toho trošku víc O:-) 

Miluju všechno, co se týká osobního rozvoje, čtení knih a mou nedílnou součástí je i příroda (miluju úžasné výhledy do dáli) a zvířata, zejména kočičáci. 😉

Kontaktovat mě můžete ZDE.