Logo jóga a osobní rozvoj v Ústí nad Labem
Štěstí hledej především v sobě.

Regresní terapie

Společně s láskou v Ústí nad Labem a on-line

Regresní terapie - HAP

Mám se dobře, všeobecně vzato mi nic nechybí, ale stále si přijdu neúplná„, „trápí mě problémy ve vztahu s manželem, neumím dobře komunikovat a stanovit si své hranice„, „mám opakující se tělesný či duševní problém„.. a mnohá další témata, se kterými ke mně ženy chodí na regresní terapii (Hlubinná abreaktivní psychoterapie dle Andreje Dragomireckého – HAP). 

„Vždyť se přeci nemám ještě tak hrozně, mám práci/děti/kde bydlet/.., ale tak nějak to není ono..“

regresní terapie v ústí nad labem, terapeut, pomoc se vztahy
regresní terapie, hlubinná abreaktivní terapie v ústí nad labem,

Terapie není ostuda

Máte někdy pocit, že byste si potřebovala popovídat a aby Vám někdo trpělivě naslouchal, ale na psychologa to ještě nevypadá?

Vaše problémy jsou možná už tak zamotané, že než dojdete k tomu hlavnímu, kamarádka na kafi už pospíchá domů. Nebo Vám možná chybí kamarádka, která by opravdu naslouchala a nepřerušovala Vás. Typická věta mých klientek (silných žen) – ále, vždyť já nemám žádné velké problémy, jsem jen trochu nešťastná a nechci tím nikoho obtěžovat. “ 

Nebo je situace jiná, cítíte opakovaný problém, umíte ho definovat a pojmenovat, ale už se nedaří s ním nic udělat? Pojďme společně do terapie či regresní terapie Váš život může být opět v pořádku a lepší! Pomůžu Vám se opět cítit skvěle. 🙂

Možná si kladete otázky

 • Kde začít, když mám pochybnosti o sobě, svém životě i vztahu?
 • Jak si pomoci, když jsem často unavená, otrávená, vyřízená?
 • Jak začít, když mi každý říká „začni u sebe„?
 • Jak si poradit s pocitem méněcennosti?
 • Jak se prostě zastavit a chvíli jen být?
 • Jak poznat, kdo doopravdy jsem?
 • Jak se mít konečně ráda?
jak začít sama u sebe
,,Příčinou traumatických symptomů není samotná událost. Symptomy pocházejí ze zbytku energie, kterou tělo nevybilo. Tato energie zůstává uvězněná v nervovém systému, odkud pustoší tělo i mysl."
(P. Levine)

Před terapií se ženy ..

 • Necítí šťastné.
 • Je toho na ně už moc.
 • Jsou dlouhodobě unavené.
 • Nevěří si, bojí se změny, váhají.
 • Cítí se, jako by jim docházely síly.
 • Mají pocit, že už to nebude nikdy lepší.
 • Necítí se milované (poslouchané) ve vztahu.
 • Cítí se, jako by jim všechno přerůstalo přes hlavu. 
 • Dohánějí je myšlenky z minulosti, zážitky, zkušenosti.
 • Necítí lásku. Možná ji vidí, ale necítí ji tak, jak by si přály.
 • Cítí, že mají konkrétní problém. Jen se bojí/neumí o něm mluvit.

Jak to vše začalo?

Půjdu jenom do té kratší, nedávné, minulosti. Na jógových lekcích jsem podporovala ženy k přemýšlení o sobě, ke zkoumání svých pocitů a vnímání sebe sama. Postupně se nám začalo stávat, že tuhle jsme se zapovídaly po lekci na deset minut, tuhle na hodinku, někdy na dvě.. (a někdy jsme to obě odstonaly rýmičkou) 🙂

Postupně to vše začalo dostávat jasnější a jasnější kontury. Ženy z mých lekcí se mi vracely usměvavější a proměněné, krásnější a mladší. Jednou mi dokonce přišla zpráva na whatsapp, ze které mě mrazí dodnes – „vlila jsi mi do žil odvahu změnit práci po 17 letech..“ (mám znovu husinu, ikdyž to teď píšu..)

A pak se stala tragická událost v mém životě, která mě donutila přemýšlet. Člověk, který si toho zažil v životě hodně a o kterém si myslím, že zrovna on má (měl) tu možnost mě reálně posoudit, mi řekl: „Nelo, ty jsi jak psycholog“.

 

brain, exercise, training-5983810.jpg

Někde uvnitř začal vrtat červíček. Když takovouto větu řekne zrovna tento člověk, není na tom něco pravdy? Není to znamení? Neměla bych si už konečně začít věřit a jít s terapiemi ven, pomáhat druhým?

A pak jak když se roztrhne pytel. Řekla jsem si, že uvidíme, co přijde a dala jsem možnost volnému průchodu. Ani ne do týdne jsme vedly s klientkou důvěrný rozhovor bezmála na dvě hodiny, který končil slovy „Nelo, kdyby byla možnost k Vám jít na terapii, šla bych hned. Vždyť Vy už jste mi pomohla i tímto rozhovorem.“ (podotýkám, že parafrázuji).

 

 

Ani ne týden na to se mi ozvala další osůbka. Jestli bych byla schopná odblokovat hlavu… Anoo, pojďme to zkusit a věřím, že to zvládnem! .. křičelo něco ve mně. Na ven vyšlo ale něco jako „Děkuju, že jsi mě oslovila! Víš, myslím, že ano, ale já nejsem žádný psycholog, nemám na to ten papír a tak, víš, těch 6 let studia a výcvik nemám.. Ale pokud by ses svěřila do mých rukou, věřím, že dokážeme zázraky„.

A pak dva dny na to ke mně už už přišla myšlenka „Kdybys měla chuť, můžu Ti nabídnout své terapeutické sezení – přátelské rozhovory“, ale přesto jsem to klientce nenabídla. Ještě se ve mně něco bálo to říct to nahlas.. „Napiš to aspoň, jo, to bude dobrý“ říkala mi hlava..

A pak se to stalo. Přišla odvaha a teď jsem tady. Píšu tyto řádky, abych i Vám nabídla terapeutické sezení. Přátelské terapeutické naslouchací chvilky nebo přímo regresní terapii – Hlubinnou abreaktivní psychoterapii dle Andreje Dragomireckého. 

 

Jak probíhá setkání?

Máme dvě možnosti. Buď se vydáme přímo cestou regresní terapie nebo zvolíme cestu „přátelského rozhovoru“ (terapie). Regreska probíhá v klidném prostředí, jen Vy a já, sedíme naproti sobě (na židli nebo na zemi, záleží, co je Vám příjemné), zavřete si oči, aby Vás nic nerušilo, společně se zklidníme jednoduchou relaxační technikou a postupně se začneme dívat na problém, trauma. Kdy naposledy se Vám takováto situace stala?

Prátelské rozohovory, tedy terapeutická setkání, jsou zejména o příjemné a důvěrné atmosféře. Vyhovuje Vám trajdat v přírodě nebo raději sedět u kafe, či se zachumlat do deky a lehnout si na zem? Možná chcete, aby vše mělo jasnou strukturu a já Vám pokládala otázky, nebo naopak potřebujete jen vyslechnout bez hlubšího rozebírání Vás samých. Pokud víte co a jak chcete, ráda Vám to nabídnu. Pokud váháte nebo nevíte, co by Vám prospělo, nic se neděje. Zkusíme si popovídat a když bude Váš problém „akorátní“ na regresku, můžeme zvolit i tu. Ona se postupně cesta ukáže sama. 🙂

mental health, psychology, psychiatry-2313428.jpg

Proces je velmi jednoduchý – napíšete mi v kostce, co Vás ke mně přivádí, já Vám navrhnu termín (nebo si ho rezervujete dole na stránce skrze formulář) a sejdeme se na úvodním setkání. Někdy bude stačit jen toto jedno, jindy nám situace zabere více setkání. V případě „vhodného“ problému můžeme zvolit regresní terapii, na kterou doporučuji vyhradit si cca 2 hodiny času a počítat s možným prodloužením. (Abychom neskončily u „rozdělané práce“). Nemusíte se bát, nepůjdete do hypnózy a ani Vás nemůžu nijak rozbít. 😉 Jste plně při vědomí a jen odpovídáte na předem dané otázky s jasnou strukturou ohledně svých myšlenek, pocitů na těle a emocí.

Co je regresní terapie a časté otázky

Regrese není hypnóza. Regresní terapie je proces při plném vědomí klienta, kdy terapeut provádí klienta skrze jeho zážitky (i traumata) a klade předem jasně dané otázky. Každé sezení regresní terapie se zaměřuje na předem společně domluvené téma, o kterém se hovoří a jde se po linii dále do minulosti. Otázky jsou – jaké cítíš pocity, jaké máš myšlenky a co cítíš na těle?

Regresní terapie by se dala volně prezentovat jako „vzpomínání na situace a uvědomování/doplňování pocitů, emocí a myšlenek“. Je to hooodně volně přeneseno – snad pomůže k pochopení, co ta regrese je. 🙂

Proces je velmi jednoduchý – napíšete mi v kostce, co Vás ke mně přivádí, já Vám navrhnu termín a sejdeme se na úvodním setkání. Někdy bude stačit jen toto jedno, jindy nám situace (problém/téma) zabere více setkání. V případě „vhodného“ problému (tématu) můžeme zvolit regresní terapii, na kterou doporučuji vyhradit si cca 2 hodiny času a počítat s možným prodloužením. (Abychom neskončily u „rozdělané práce“). 

Regreska probíhá v klidném prostředí, jen Vy a já, sedíme naproti sobě (na židli nebo na zemi, záleží, co je Vám příjemné), zavřete si oči, aby Vás nic nerušilo, společně se zklidníme jednoduchou relaxační technikou a postupně se začneme dívat na problém, trauma. Kdy naposledy se Vám takováto situace stala? Jak jste se u toho cítila? .. a jsme tam.

Ne! Někdy je to na internetu špatně psáno. Nemusíte se bát, nepůjdete do hypnózy a ani Vás nemůžu nijak „rozbít“. Jste plně při vědomí a jen odpovídáte na otázky ohledně svých myšlenek, pocitů na těle a emocí. Po celou dobu máte zavřené oči, aby Vás nic nerušilo.

Regresní terapie (hlubinná abreaktivní psychoterapie) funguje na principu doplňování a uvědomování si „komentáře“ k daným traumatům.

Terapeut na regresní terapii nikdy nedoplňuje komentář – tzn. nemůže Vám podsunout žádné jeho „projekce“ či názory, jak by situace měla skončit. 

Celá regresní terapie vychází z principu samoléčení a myšlenky, že moudrost je v nás (v sobě sama).

Trauma je, volně řečeno, to, kdy jsme nestihli nebo nezvládli zpracovat jak emoce, tak myšlenky, tak pocity na těle. 

Něco chybí – a regresní terapie nám pomáhá v klidném bezpečném prostředí tyto části doplnit uvědomováním si sebe sama.

Zavřete si oči (až tyto řádky dočtete :)), volně se nadechněte a volně vydechněte.. Nalaďte se na myšlenku „Kolik jsem ochotná do sebe a léčení svých bolestí investovat a kolik chci dát za lepší zítřky?“ .. a nechte to znít.. Odpovědi samy přijdou, a pokud budete souznět se stanovenou cenou (a já věřím, že ano), ráda se s Vámi potkám.

Cena a objednávka termínu

Dovolte mi nabídnout Vám svůj čas a dovednosti. Cena je za hodinu, terapie obvykle trvá dvě hodiny.

arrow, right, blue-310622.jpg

1 000,-  (za hodinu)

Po odeslání objednávky vyčkejte prosím, ozvu se zpět. Pokud bych se neozvala do 48 hod, prosím, kontaktujte mě přes formulář. Děkuji.

A několik slov na závěr..

Mé jméno je Nela a miluju naslouchání. Neuměla jsem to odjakživa, často jsem přispěchala s radami, co a jak dělat „a to ti určitě pomůže, mě to také pomohlo“. Dnes už ale vím, že takto to nefunguje. Ne každý v daný okamžik radu chce či potřebuje, nebo mu zrovna tato pomůže.  Někdy samotné vyslechnutí s opravdovým zájmem udělá víc, než tisíc tabletek. 

V průběhu svého profesního života lektorky jsem vyslechla hned několik životních příběhů, navedla vás zpět na vaše životní cesty a nyní jsem tu, v Ústí nad Labem a on-line, abych nabídla tento terapeutický proces nejen svým jogínům, ale i ostatním zájemcům s chutí vyléčit svá stará zranění a traumata.

Můžeme se setkat při přátelských terapeutických rozhovorech a pokud by nám tento přístup nepřinesl ovoce, zařadíme osvědčenou a prověřenou terapeutickou techniku Hlubinné abreaktivní psychoterapie (neboli zkráceně regresní terapie). Jedná se o královnu regresí při zpracovávání skrytých traumat, a to ať už z dospělosti, dospívání, či dětství, tak i z období narození, porodu, prenatálu a říká se, že i z minulých životů. Je jen na Vás, čemu se otevřete a čemu věříte. Já Vás rozhodně do ničeho nutit nebudu. 🙂

A pro úplnost, jsem certifikovanou terapeutkou Hlubinné abreaktivní psychoterapie dle Andreje Dragomireckého, koučkou, lektorkou jógy a Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues, a hlavně nadšenkyní vnitřního klidu, meditace, pochopení a spokojenosti. Na mé cestě k vnitřní harmonii, spokojenosti a energii mi pomáhá ztišit se a obrátit se dovnitř. Protože

Štěstí hledej především v sobě.

0
komunita
0 +
odučených lekcí
0 +
spokojených klientů
5/5

Několik slov od mých klientek

Možná jste hledala: terapie v Ústí nad Labem, Hlubinná abreaktivní psychoterapie, regresní terapie v Ústí nad Labem, regresní terapeut či regresní terapeutka, možná i pomoc s traumatem či s kým si popovídat o problému