Logo jóga a osobní rozvoj v Ústí nad Labem
Štěstí hledej především v sobě.

Jak jsem k novému webu přišla

Sdílejte se svými přáteli

Jak jsem k novému webu přišla..

 

Cítím lehkou nervozitu při psaní těchto řádků.. Stojím před velkým rozhodnutím „tak teď už. Teď už oznámím a publikuju svůj nový web.“ Web, kterému se věnuji bezmála čtvrt roku. Sama, po večerech a za pomoci internetu.

Ne, opravdu nejsem vystudovaný web designér a ani ajťák. A ano, vše, co tu vidíte, jsem vytvořila sama. O:-) Někdy to bylo už málem o nervy, třeba když jsem zaseklá pořád dokola zkoušela, aby fungovalo to zalézání menu na hlavní stránce a aby se podbarvovalo jinou barvou, neutíkalo pryč.. No děs. Nakonec to nebylo tak těžké, dokonce to bylo jednoduché… – hodnotím zpětně, když už vím, jak na to. Nečekala jsem ale, že samotné menu zabere tolik hodin a tolik nervů.. 🙂

A proč stojím před „právě teď“? Už dlouhou dobu chci pustit tuto adresu do světa a říct vám, že mě najdete nyní na spokojené mysli. Ale to bych nebyla já, abych nyní při psaní těchto řádků necítila nervozitu, nepříjemný pocit kolem žaludku a možná i nějaký strach? Z čeho? Že web má chyby, že není dobrý, že nebude fungovat, že je ještě co vylaďovat, že nefunguje vše, jak by mohlo a jak bych chtěla a další a další a další obavy.

V kostce.

  • Kolik času ti to zabralo? – Cca čtvrt roku.
  • To tvoříš opravdu sama? – Ano.
  • Proč to děláš? – Protože můj původní web zdarma (na www.lektorkanela.webnode.cz) hlásil opakovaně překročení jakéhosi objemu dat – to jest že byl hodně navštěvovaný, laicky řečeno (mé srdce a ego plesá). Akorát to s sebou přineslo problémy, na které mi nabídli jediné řešení – zaplať. Zrovna dvakrát se se mi nelíbilo platit za web u webnode a když už teda musím mít placenou verzi, tak si ho vytvořím a budu spravovat sama.
  • Mrkla jsem na pár videí a rozhodla se udělat si web sama. Proč? Protože jsem s hrůzou zjistila, že kdybych si ho nechala vytvořit, zaplatila bych za to 20-50 tisíc při nejmenším + další náklady na provoz. Ono ne že by web nic nestál, to vůbec, sama jsem až překvapená, jak je tato problematika drahá, a kor když chceme např. platit kartou, mít rezervační systém, publikační činnost atd.. Celkově se to pak vyšplhá řádově na vyšší jednotky tisíc korun ročně. Za mě nepředstavitelné. Stále se snažím držet co nejníž. 🙂
  • A nyní už jen věřím, že web bude fungovat dlouho bez problémů a bez mých vyšších zásahů. 🙂

 

Děkuji Vám za návštěvu tohoto webu, však pro koho jiného bych ho tvořila, než právě pro Vás. Mějte se krásně. Nela


Sdílejte se svými přáteli

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *