Logo jóga a osobní rozvoj v Ústí nad Labem
Štěstí hledej především v sobě.

S čím může pomoci HJT (hormonální jógová terapie)?

Hormonalni jogova terapie v usti nad labem, kurz hormonalni joga, Hormonalni joga v Usti nad Labem, prinosy, s cim muze pomoci
Sdílejte se svými přáteli

Ptaly jste se mě, jaké jsou přínosy hormonální jógy.

Vy se ptáte, já odpovídám. 🙂 Pojďme se na to podívat.

Pro koho je hormonálka vhodná? -> Sestavu, kterou učím já, využijí ženy. (Dinah sestavila cviky i pro muže a diabetiky). Zjednodušeně můžeme ženský život rozdělit na 3 kategorie:

Na jakém principu hormonálka funguje?

Jak je vidět, hormonálka je celkem zázrak. Ale jak je to možné, co to je za zázračnou sestavu a jak funguje?

  • Jedná se o dynamické (pohybové) cvičení, při kterém reaktivujeme vaječníky, nadledvinky a štítnou žlázu. Vzhledem k tomu, že jsou hlavními producenty hormonů v lidském těle, není divu, že jejich reaktivací dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.
  • Nejen aktivním cvičením budeme probouzet naše tělo, zároveň jsme stále v józe – budeme tedy využívat i práci s energií a čakry, využijeme jóga nidru.

Jak konkrétně sestava HJT vypadá?

Těší mě, že jste zvědavá. Já byla tehdy, když jsem o ní slyšela poprvé, taky. A moc – zůstalo mi to až do dnes, kdy jsem se stala přímou pokračovatelkou brazilské autorky Dinah Rodrigues (psycholožka a jogínka, která dávno oslavila 96. narozeniny. Ano, čtete správně).

  • Rozcvička. Sedm zahřívacích cviků, které probudí naše tělo. Konkrétně se jedná o hýbání boků a předklony za současného použití Bhastriky (břišní dech – nebojte, vše se společně v klidu naučíme).
  • Vlastní sestava. Cca 30 minutová (i méně) sestava složená z několika cviků, jako jsou svíčky, lehy na zádech, na břiše, ..
  • Závěrečná jóga nidra – práce s energií (nebojte, to se také naučíte).

Je to i pro mě? Jsem zdravá žena..

Tak tuto otázku dostávám až překvapivě často. Velice mě těší, že jste zdravé a plné vitality. I to je mimojiné cílem HJT. Mou odpovědí pokaždé bývá – to není sestava, která řeší jen problémy a následky. Jedná se hlavně o preventivní sestavu, dynamické cvičení. A většinou dodávám – pokud bych si měla vybrat cvičit 30 minut před random youtube videem nebo odcvičit sestavu, vybrala bych si radši tuto sestavu přímo na míru pro ženy s osvědčenými výsledky.

Proč?

Protože pomohla-li tolika ženám na světě a mám-li si vybrat jakékoli cvičení na internetu, vyberu si radši tuto sestavu, pomůže i mě. Jednak vím, že dělám něco pro sebe, druhak mi to nezabere moc času a změna postavy a vitality je vhodná i pro mě. Hm?

Cvičení přírodní metody hormonální jógy nefunguje jako tabletka, kterou si vezmete, když máte problém. Funguje jako prevence, tedy jako dostatečný pitný režim, třeba. 🙂

Aktuální termín je zveřejněn a aktualizován na stránce spokojenamysl.cz/hormonalni-joga-v-usti

To chci zažít. Jdu do toho.

Potřebujete se na něco zeptat? 🙂

Ing. Nela Spokojená, MBA

Lektorka jógy a osobního rozvoje, koučka a terapeutka
Jóga v Ústí nad Labem, Hormonální jógová terapie, jóga pro těhotné, koučink - průvodkyně a regresní terapeutka v Ústí nad Labem a on-line

Email

lektorkanela @ gmail.com

Sociální sítě

spokojenamysl.cz

Ještě stále váháte?

Položte si společně se mnou otázku. Proč ještě váhám, když jsem dočetla až sem a stále u toho očima visím? 🙂 Cítím jasný zájem.

Napadlo mě, že možná máte strach, že to bude moc obtížné 

  • sestavu se učí i důchodkyně. Jedou si svým tempem a ve svých možnostech.

Možná máte strach, že si sestavu nezapamatujete (vždyť když jdete do krámu, přinesete půlku věcí..)

  • nevadí, připravila jsem Vám skripta a tahák.

Možná obavy plynou z „lenosti“ udržet se u cvičení pravidelně

  • ha! To znám, co Vám budu povídat, pššt. A proto jsem vymyslela podpůrný motivující program, kde se společně já, Vy a ostatní ženy budeme podporovat. Já Vás budu motivovat k dalšímu cvičení.

A poslední, co mě napadá, že si možná říkáte, proč je to tak drahé a jestli Vás to naučím kvalitně

  • vezměme to popořádku. Drahé to je proto, že Dinah věnovala výzkumu desítky let a takový výzkum něco stojí, což se promítne i do vzdělávání lektorů, mimojiné s kurzem je nemalé úsilí jak časové s jeho přípravou, tak energetické s jeho vedením a následným mentoringem.
  • A co se kvality týče, můžete si být jisti, že jsem studovala podklady velice podrobně, nesčetněkrát jsem přečetla Diny knížku, zhlédla videa a sama sestavu odcvičila, rozumím vám – jsem totiž stejná. To bylo mimojiné i to, co mě přivedlo přímo k Dině, touha po kvalitním vzdělání – a to předávám dál. Ruku na to.

Sdílejte se svými přáteli

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *